Gözden kaçırmayın

Sporak Temsilcileri Kurum Ziyaretleri Kapsamında Rektör Karakaş’ı Ziyaret Etti Sporak Temsilcileri Kurum Ziyaretleri Kapsamında Rektör Karakaş’ı Ziyaret Etti

Afyonkarahisar Sedat Gökdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, ilimizde özel gereksinimli öğrenciler için düzenlenen atlı terapi etkinliğinde bir araya geldi. Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Betül Ersöz Özcan ve Hayati Duman, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Fizyoterapisti Kevser Akbulut ile Sedat Gökdemir Eğitim Uygulama Okulu idarecileri ve öğretmenleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, hipoterapi sayesinde özel gereksinimli öğrencilerin farklı bir ortamda bir araya gelerek sosyalleşmelerini ve fiziksel-zihinsel gelişimlerine katkıda bulunulmasını amaçladıklarını belirtti. Öğrenciler, atlı terapi yöntemiyle eğlenirken sosyalleşme fırsatı buluyorlar. Bu etkinliğin Sedat Gökdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu ile başladığını ve diğer özel eğitim okullarının öğrencilerinin katılımlarıyla devam edeceğini söyledi. İşbirlikleri ve destekleri için Atlı Spor Kulübü işletmecisi Mehmet Karakol ve Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

#Afyonkarahisar #SedatGökdemirÖzelEğitimUygulamaOkulu #AtlıTerapi #Hipoterapi #Eğitim #ÖzelGereksinimliÖğrenciler